Doğuş’tan yıllar sonra gelen itiraf: ‘Küsüp bunalıma girdim’


“KEŞKE ÇOCUKLARIM GİBİ BİR ÇOCUKLUK YAŞAYABİLSEYDİM”

Şarkıcı Doğuş, a Para’da Sinan Özedincik ve Merve Yurtyapan’ın sunumuyla ekrana gelen Biz Bize programına katıldı. Doğuş’un açıklamaları ve yıllar sonra gelen itirafı gündem oldu:

“Nasıl bu kadar duygulu içten okudun diyorlar. İnsan dostunu arkadaşını kaybettiği zaman öyle oluyor. Konser sonrası önce mezarına gittim. Sonra akşam 10’du bu şarkıyı okuduğumda. İçimden geldiği gibi okudum. Bütün şiirlerim o an stüdyoda yazılmıştır…”

“Sözü müziği bana ait 1000’in üzerinde eserim var. 400’e yakın da piyasada şarkım var. Hangi şarkımı yazmışsam tekrar stüdyoda o duyguya girmek için yazıp okurum tekrar. Yaşanmışlıklarla alakalı benim duygu yoğunluğum. Yaşadığım şerden medet umalım kapatmayalım kendimizi. Seçimini kendin yapıyorsun…”

“10 YILDIR AZERBAYCAN’DAYIM”

İbrahim çok vefalı bir adamdı. Cezaevinde beni ziyarete geldi. Onunla yaşadığım her an kıymetli. Çok genç yaşta kaybettik. Şöhreti hiç sevmedi, tam bir ozandı. O yüzden çok öne çıkmak istemezdi.

“İnsafsız şarkısı için muazzam yorumlar geliyor onun şarkısını okuduğum için sayısız tebrik mesajı aldım. Bu beni çok mutlu ettim. Ne mutlu bana ki onu yaşatmaya devam edeceğim…”

“10 yıldır Azerbaycan’dayım. Hayatımız yahşi geçiyor. Evlatlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Evde tam bir şenlik var. Halk da çok naif duygusal bir halk akraba gibiyiz zaten onlarla. Hafta sonları eşimle program yapıyoruz. Eşim yıllardır reytinglerde bir numara. Tam bir savaş muhabiri. Yapımcılığa devam ediyor. Azerbaycan’ın Müge Anlı’sı diyorlar ona. Ondan daha eski. Birbirimizin işine karışmayız…”

“Bizim camiada evliliği yürütmek zor. 3 aya boşanır dediler bizim için. 1 seneyi görmez dediler. Sonra evlatlarım oldu. Niye boşanayım. Çok mutluyum. Aile kutsaldır. Evlatlarım bensiz yapamıyor. Onlarla birbirimize çok bağlıyız. Allah ayrılığı yazdıysa bozsun. Ben mesleğimi yakıp gittim Azerbaycan’a. Bir tercih yapmam gerekiyordu. Birbirimizi idare ettik. Anlayışsız olmazsan iki taraf mutlu olmaz…”

“Ben ailesiz çok sevgisiz büyüdüm. Babamla baba oğul ilişkisi hiç yaşamadım. Evlatlarım eşim, benim her şeyim. Babam şarkısını evlatlarıma yazdım babama değil. Allah evlatlarıma uzun ömür versin. Kalp lazım olsa tereddüt etmem çıkarıp veririm. Biz soğan ekmekle büyüdük onlar çok şanslılar. Keşke çocuklarımdan biri ben olsaydım diye düşünüyorum…”

“Çok güzel ‘Best of’ bir albüm yapıyorum. Sanatçı dostlarım söyleyecek. Bütün şarkılarımı hep bir ağızdan söylüyorlar inanılmaz mutlu oluyorum. Sahnede kendimi bulutların üstünde hissediyorum. Uzun zamandır konser vermiyordum. Çok özlemişim…”

“FİLMİMDE YER YERİNDEN OYNAYACAK”

“Kitap yazdım filme çevireceğim. Bir insan 9 yaşında evden niye kaçar? Hayat hiç adil değil. Akrabaların içinde yılanlar var maalesef. Filmimde yer yerinden oynayacak. Benimkisi bir başarı hikâyesi. Kendi hayatıma bakıp bağıra bağıra izlemek istiyorum. Oğullarımı da oynatmak istiyorum filmimde. İkisinin de ilgisi var. Arda’nın benden daha iyi olacağını düşünüyorum. 5 dil biliyorlar…”

“HAKSIZLIĞA UĞRAYANLARA KAPIM AÇIK”

“13 milyondan fazla albüm satmışım. Dizide oynamadığım için çok haksızlığa uğradım. Küstüğüm bunalıma girdiğim dönemler oldu. Ama çok zordu. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Ayağa kalkabilenler başarılı oluyor. Benim gibi sıkıntıya düşen haksızlığa uğradığını düşünen tüm arkadaşlarıma kapılarım açık. Gelsinler bedava şarkılarımı vermeye razıyım…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x