Esli eşinin katlettiği Mervegül Bayer’in gelinliğini annesi yaktı

Mersin’de polis olan eski eşi tarafından öldürülen Mervegül Bayer’in annesi sokak ortasında kızının gelinliğini yakarak genç kızlara nasihatte bulundu. Acılı anne “Hepinize ders olsun. Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyiniz, yardım isteyin.” dedi.

“HER ŞEY BUNUNLA BAŞLADI”

Kızının gelinliğini alarak sokakta konuşan anne Hatice Kurt, “Her şey bununla başladı” diyerek ağıtlar eşliğinde gelinliği benzin döküp yaktı. Gelinlikle birlikte genç kızlara da nasihatte bulunan gözü yaşlı anne Hatice Kurt, “Kızlar bu Merve’nin kefeni. Her şey bununla başladı. Şimdi her şey burada bununla bitecek. Ben bunu niye yapıyorum. Hepinize ders olsun. Hatice teyze gelinliği niye yaktı diye 40 kere düşüneceksiniz.” dedi.

“Evlenirken 20 kere 30 kere düşünün.” diyen anne “Düşünün kızlar kimse kendine eziyet ettirmesin. Evli olsanız bile kendinize eziyet ettirmeyiniz, yardım isteyin. Bu mesaj Merve’den geldi. ‘Gelinliğimi ortaya koy, arkadaşlarımı topla, çatır çatır yak’ dedi. ‘Her şey onunla başladı’ dedi. Bu gelinlik size mesaj olsun. Kötü iyi olmaz, bir insan değişmez bunu unutmayın. Sizin için yakıyorum bunu sizin için. Merve sana hayır getirmedi. Şimdi Merve bizi seyrediyor. Kefen oldu bu gelinlik kefen” ifadelerini kullandı.

Gelinliğe benzin döküp ateşe veren anne Hatice Kurt gelinlik yanarken, alkışlarla ve ağıtlar yakılışını izledi. Gelinlik yanarken çevredekiler de göz yaşlarına hakim olamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x