POCO ve Redmi yeni nesil çiple gelecek modellerini açıkladı

Çin piyasası için Redmi‘nin yeni bir Note 13 serisi telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şu ana kadar Redmi, Note 13 5G, Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13R ve Redmi Note 13R Pro gibi çeşitli Note 13 serisi telefonları piyasaya sürdü. Yakında çıkacak olan Redmi Note 13 Turbo, serideki en güçlü telefon olacağı iddia ediliyor çünkü Snapdragon 8 serisi yonga setine sahip olacağı belirtiliyor.

Redmi, Snapdragon 7+ Gen 2 yonga seti ile Mart 2023’te Çin’de Redmi Note 12 Turbo’yu tanıtmıştı. Bu telefonun küresel pazarda Poco F5 adıyla yeniden markalandırılmış versiyonu Mayıs 2023’te duyuruldu. Gelen haberlere göre, Çin’e özel olacak olan yaklaşan Redmi Note 13 Turbo, küresel pazarda Poco F6 olarak yeniden paketlenecek.

Qualcomm’un 18 Mart’ta Çin’de Snapdragon 7+ Gen 3’ü duyurması bekleniyor. ABD merkezli çip üreticisinin, Snapdragon 8 Gen 3’ün (geçici adı) alt saatli bir versiyonu olan Snapdragon 8s Gen 3’ü de önümüzdeki günlerde tanıtması öngörülüyor.

POCO ve Redmi yeni nesil çiple gelecek modellerini açıkladı

İlk raporlar, Note 12 Turbo’nun Snapdragon 7+ Gen 2’yi kullanmasından dolayı Note 13 Turbo’nun da Snapdragon 7+ Gen 3 ile gelebileceğini öne sürmüştü. Ancak, duyumcu Smart Pikachu’nun sızdırdığı bilgilere göre, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti Note 13 Turbo’yu güçlendirecek. Duyumcunun paylaşımında, Redmi‘nin yakında yeni bir tablet de çıkaracağı iddia ediliyor. Nisan ayında Note 13 Turbo ve yeni tabletin birlikte tanıtılıp tanıtılmayacağı merak konusu.

Snapdragon 8s Gen 3 ile gelecek olan Note 13 Turbo’nun, küresel pazarda aynı yonga seti ile çıkacak olan Poco F6’ın yeniden markalandırılmış versiyonu olması bekleniyor. Telefonun Nisan veya Mayıs aylarında küresel pazarda satışa sunulması olası görünüyor.

Çin pazarında Redmi Note 13 Turbo, Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine sahip diğer telefonlarla rekabet edecek. Bu telefonlar arasında iQOO Z9 Turbo ve Realme GT Neo 6 gibi modeller bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x