Samsung S24 modelinde kullandığı teknolojiyi açıkladı! Gerçekten inanılmaz!

Bu yeni motor, kullanıcılara daha net, canlı ve gerçekçi fotoğraflar sunmak için gelişmiş görüntü işleme yetenekleriyle donatıldı. Samsung’un bu son teknolojisi, akıllı telefon fotoğrafçılığında çığır açmayı vaat ediyor. ProVisual Motor sayesinde, Galaxy S24 Ultra kullanıcıları, düşük ışıkta bile olağanüstü kalitede fotoğraflar çekebilecek ve video kaydında üst düzey bir performans elde edecek. Samsung, bu yenilikçi özelliğiyle mobil fotoğrafçılık deneyimini yeni bir boyuta taşımayı hedefliyor.

Samsung, Galaxy S24 Ultra‘nın yeni Dörtlü Telefoto kamera sistemi ve onu yönlendiren ProVisual Motor ile elde ettiği ilerlemeleri detaylandıran bir bilgi grafiği yayınladı. Her şey, telefoto ucunda iyileştirilmiş Gece Çekimi ile başlıyor. S24 Ultra’nın yeni 5x zoom kamerası, eski 10x görüntüleyicisine göre iki kat daha büyük bir sensöre ve %60 daha büyük 1.4μm piksellere sahip. Ayrıca daha geniş bir stabilizasyon açısına sahip olup, bu da OIS’in daha iyi olduğu anlamına geliyor. Sahne arkasında ise, yeni 5x kamerasının AI destekli görüntü sinyal işleyicisi (ISP), %42 daha hızlı bir nöral işlem birimi (NPU) sunuyor ve zoomun deklanşörü %30 daha hızlı.

Samsung S24 modelinde kullandığı teknolojiyi açıkladı! Gerçekten inanılmaz!

Yeni Generatif Düzenleme özelliği de bulunuyor. Bu, Galaxy S24 Ultra’nın güçlü AI’ını kullanarak, düzeltme, yeniden boyutlandırma, iç-doldurma ve dış-doldurma tekniklerini kullanarak boşlukları doldurmak için kullanıyor.

Expert RAW, artık yüksek çözünürlüklü 50MP görüntüleri çok kareli 12MP görüntüler ile birleştiren yeni bir 24MP modunu etkinleştiriyor. AI Fusion 24MP çekimler HDR içeriyor (ancak Galeri ve Google Fotoğraflar’daki parlak noktaları aydınlatan Ultra HDR değil) ve yalnızca JPEG, yalnızca RAW veya her ikisi olarak dışa aktarılabilir.

Son olarak, Enhance-X hakkında konuşalım, Samsung’un kendi AI destekli editörü ve yeni Kamera Kaydırma özelliği. Bu, bir fotoğrafı çektikten sonra AI kullanarak açıyı ve perspektifi ayarlamanıza olanak tanır. Esasen, bir konuda istediğinizi vurgulamak için bir fotoğrafı düşük açılı, yukarıdan aşağıya açılı veya doğrudan açılı yapma seçeneği sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x